Ultimate magazine theme for WordPress.

Oficjalnie: Juliusz Letniowski w Lechu Poznań

Fot.lechpoznan.pl / Lech Poznań
0 209

Juliusz Letniowski został pierwszym wzmocnieniem Lecha Poznań podczas zimowego okienka transferowego. Pomocnik występujący do tej pory w Bytovii Bytów podpisał z Kolejorzem 3,5-letni kontrakt.

O tym, że Juliusz Letniowski zostanie zawodnikiem Lecha Poznań mówiło się od dawna. 20-letni pomocnik pomimo korzystniejszych finansowo ofert z innych klubów chciał grać właśnie w Kolejorzu.

Letniowski bez większych problemów ustalił warunki kontraktu indywidualnego i znalazł mieszkanie w Poznaniu. Nieco przeciągały się za to negocjacje klubów. Kolejorz chciał zapłacić jak najmniej, ale strony osiągnęły korzystne porozumienie. Letniowski podpisał 3,5-letni kontrakt.

– Podpisanie kontraktu to dla mnie spore przeżycie, Lech jest potężny klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pracy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mistrzostwo Polski. Z takim potencjałem jest to realne. Przychodzę tutaj, aby zostać mistrzem – mówi Letniowski.

20-letni zawodnik w rundzie jesiennej pierwszej ligi zdobył 7 goli i zaliczył 3 asysty.

Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha

Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostatnim sezonie, na poziomie pierwszej ligi zaprezentował się bardzo dojrzale. Zwróciliśmy uwagę na jego przygotowanie techniczne oraz taktyczne, wielokrotnie przesądzał o losach spotkania dla własnego zespołu. W krótkim czasie stał się jednym z liderów Bytovii. Jako Lech Poznań przyglądaliśmy się mu bacznie przez pewien czas i stąd decyzja o transferze. Mimo że jest młody, to potrafił odznaczyć piętno na takim zespole jak Bytovia. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju. Liczymy, że w gronie lepszych piłkarzy, w Ekstraklasie, gdzie te cele są inne niż w pierwszoligowych klubach jeszcze mocniej się rozwinie i jeszcze lepiej będzie mógł sprzedawać swoje nietuzinkowe umiejętności

Mecze na żywo Ranking bukmacherów