Ultimate magazine theme for WordPress.

Setka Lewandowskiego po dziesięciu latach! Niesamowity bilans kapitana reprezentacji

0 965

We wrześniu minęło 10 lat odkąd w reprezentacji Polski zadebiutował Robert Lewandowski. Jakby tego było mało napastnik Bayernu Monachium zagra w kadrze po raz setny. Jego bilans budzi respekt! W 99 meczach zdobył aż 55 bramek!

10 września 2008 roku reprezentacja Polski prowadzona przez Leo Beenhakkera rozpoczynała eliminacje do mistrzostw świata spotkaniem z San Marino. Już na początku rywale mieli rzut karny, który obronił Łukasz Fabiański. Przed przerwą gola zdobył Ebi Smolarek, a w drugiej połowie wynik na 2:0 ustalił Robert Lewandowski. Dla 20-letniego wówczas napastnika Lecha Poznań był to debiut w reprezentacji Polski. Wtedy mało kto spodziewał się jak ważnym zawodnikiem będzie dla Polski w kolejnych latach.

Mija więc 10 lat od debiutu „Lewego”. W jutrzejszym meczu towarzyskim z Irlandią kapitan reprezentacji będzie świętował swój setny występ. Poniżej prezentujemy imponujący bilans Lewandowskiego w reprezentacji Polski.