Archiwista odc. 13 – ostatni odcinek VOD i online

Ostatni odcinek serialu Archiwista już w piątek. Odcinek 13 online można oglądać na żywo oraz jako powtórki w formie VOD. Zobacz co wydarzy się w Archiwista odc. 13.

W piątek 3 kwietnia wyemitowany zostanie ostatni odcinek serialu. Początek odc. 13 o godzinie 21:30 w TVP 1. Telewizję online za darmo i legalnie można obejrzeć na WP Pilot.

Wszystkie odcinki serialu Archiwista online dostępne są na TVP VOD (vod.tvp.pl).

Archiwista odc. 13 – streszczenie: Niespodziewanie w archiwum zjawia się młoda kobieta. Zuzi udaje się podsłuchać jej rozmowę z Henrykiem, z której wynika, że Kaję, byłą narzeczoną pasierba Mikosa, niedawno odwiedził mecenas Bohdan Kuchar. Poinformował zaskoczoną dziewczynę, iż jest pełnomocnikiem Zbyszka i chce jej przekazać 300 tysięcy złotych pozostawionych przez chłopaka. Kaja zdradza mu, że w każdą rocznicę śmierci ukochanego dostaje pocztówkę. Po wyjściu dziewczyny z archiwum, Zuza wypytuje Henryka o szczegóły.

W tym momencie do Mikosa dociera, że mecenas Kuchar był adwokatem Michała Bożyńskiego, czyli Bazyla. Zaczyna się zastanawiać, czy w ten sposób przestępca nie chce dowiedzieć się czegoś o matce jego pasierba, Marii. Opowiada policjantce o swoim małżeństwie i kłopotach, w jakie wpakował się Zbyszek. Chłopak pracował w restauracji Bazyla jako menedżer i zorientował się, iż szef prowadzi brudne interesy. Doszło do konfliktu. Kilka dni później myśliwi trafili na zmasakrowane i spalone zwłoki. Badania DNA potwierdziły, że były to szczątki chłopaka. Wkrótce Maria zniknęła. Następnego dnia archiwiści odwiedzają kancelarię Kuchara. W archiwum Mikos zauważa, że na jednej z pocztówek, które przyniosła mu Kaja, jest odcisk palca. Analiza wykazuje, że ten ślad mógł zostawić Zbyszek. Archiwista zauważa także, że trzy ostatnie kartki zostały wysłane ze Skierniewic. Prosi Zuzę, by namówiła Tomka do kontaktu ze skierniewicką policją. Na stacji benzynowej Mikos zauważa osobę podobną do swojej żony. Archiwiści jadą za jej samochodem. Nie zdają sobie sprawy, że śledzą ich ludzie Bożyńskiego. (źródło: TVP VOD)

Archiwista 13 – obsada

Henryk Talar, Paulina Gałązka, Mateusz Kmiecik, Maria Gładkowska, Beata Fido, Angelika Kurowska, Kamil Ruszecki, Miłosz Pietruski, Mikołaj Jodliński, Marek Kasprzyk, Jan Marczewski, Hanka Brulińska, Krzysztof Broda – Żurawski, Alina Chechelska, Stanisław Kącki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.