Archiwista odc. 2: serial online i VOD

Fot. vod.tvp.pl

Archiwista odc. 2 obejrzeć można w piątek 17 stycznia. Serial online dostępny jest za darmo na VOD TVP oraz na żywo w WP Pilot.

Archiwista to najnowsza produkcja telewizji TVP 1. Pierwszy odcinek został wyemitowany w zeszłym tygodniu. Archiwista odc. 2 można obejrzeć w piątek 17 stycznia o godzinie 21:30. Live stream online z TVP 1 za darmo można znaleźć na platformie WP Pilot.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OGLĄDAĆ TVP 1 W INTERNECIE ZA DARMO

Powtórka serialu Archiwista odc. 2 dostępna będzie w poniedziałek 20 stycznia o godzinie 23:50 w TVP 1. W każdej chwili serial online dostępny jest za darmo. Archiwista VOD znaleźć można na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl)

Oglądaj serial Archiwista na VOD TVP

Odcinek 2 – streszczenie

Tomasz przychodzi do archiwum po akta dotyczące Pawła Woźniaka mężczyzny, który wszedł w zatarg z dilerami. Przy okazji wychodzi na jaw, że cztery lata wcześniej był on świadkiem w sprawie zabójstwa Justyny Poltz. Kobieta zginęła w hotelu w czasie firmowej imprezy integracyjnej. O jej uśmiercenie oskarżono Ireneusza Rułkowskiego znalezionego nieprzytomnego w pokoju denatki. Jego przyjaciele zeznali, iż chłopak miał obsesje na punkcie Justyny i sporo wypił feralnego wieczoru. Choć fakty wydają układać się w logiczną całość, Henryk ma co do tej sprawy masę wątpliwości.

Archiwista w TVP 1 – o czym serial?

Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos (Henryk Talar) za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i… cierpliwie czekał. Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka). Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba – zbrojne ramię. Henryk  i Zuza wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje, Tomasza Stachurę (Mateusz Kmiecik).   

Dobrą wiadomością dla widzów jest fakt, że w każdym odcinku prowadzone będzie inne śledztwo. Odcinki się nie łączą, co sprawia, że nie ma konieczności oglądania każdego z nich. Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne, nierozwiązane sprawy zabójstw.

Archiwista – obsada

W serialu Archiwista główne role odgrywają m.in: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. 

W pojedynczych odcinkach wystąpią również m.in: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik. 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.