Archiwista odc. 6 VOD [+streszczenie odcinka]

Archiwista odcinek 6 w internecie można oglądać za darmo na żywo, jak i powtórkę na TVP VOD (vod.tvp.pl). Zobacz zwiastun i streszczenie serialu.

Archiwista odc. 6 wyemitowany zostanie w piątek 14 lutego o godzinie 21:30 w telewizji TVP 1. Serial online na żywo można oglądać za darmo. Live stream w internecie z TVP 1 w legalny sposób udostępnia WP Pilot.

Serial Archiwista online można oglądać za darmo bez rejestracji. Archiwista odc. 6 znaleźć można na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl)

Oglądaj serial Archiwista odc. 6 na VOD TVP

Archiwista odcinek 6 – szczegółowe streszczenie

Zuzia słabo sobie radzi z wyszukiwaniem akt poukładanych według tajemniczego systemu Mikosa. Niebawem w archiwum zjawia się policjant z teczką sprawy, którą śledczy próbowali rozwikłać przez ostatnie dwa lata. Wasiluk przegląda akta, a Mikos opowiada jej, że dyrygent chóru Zygmunt Mazur zginął od strzału w głowę z pistolety P – 38 Wanat, popularnej broni wojskowej. Mogłoby to wyglądać na samobójstwo, gdyby nie fakt, że broń zniknęła z miejsca zbrodni. Archiwista wspomina złodzieja Ola, który kilka minut po śmierci Mazura zjawił się na komendzie i wywołał awanturę. Sugeruje Zuzi, by poprosiła Tomka o porównanie odcisków palców włamywacza z tymi znalezionymi na miejscu zbrodni.

Zwiastun Archiwista 6

Tymczasem dziewczyna ustala, że Olo pracuje jako taksówkarz i zamawia kurs. Wachub okazuje się groźnym człowiekiem. Archiwiści zjawiają się na próbie chóru, który prowadził Mazur. Poznają Malwinę, którą podobno coś łączyło z dyrygentem, ale ona zaprzecza. W jednym z klubów bokserskich Zuza i Henryk odnajdują jej zazdrosnego chłopaka Maćka. Następnego dnia Mikos spotyka się ze Zdzisławem, który wręcza mu dokumenty dotyczące rozwodu Mazura, przeprowadzonego w Kielcach. Mikos i Wasiluk ruszają do Kielc. W domu kultury, w którym dyrygent kiedyś prowadził zajęcia, dowiadują się o chorobie jednej z jego chórzystek. Diana niedługo po rozwodzie i wyjeździe Mazura trafiła na oddział psychiatryczny. W szpitalu archiwistom udaje się ustalić, że dziewczynka jest w stanie katatonii po przeżytej traumie. Jej matka zmarła, a ojciec, czynny wojskowy, odwiedza ją niemal codziennie. Kiedy w końcu Zuza zdobywa DNA podejrzanego, zostaje przeprowadzona analiza porównawcza z materiałem zabezpieczonym na miejscu śmierci Mazura. Technicy nie mają żadnych wątpliwości.

Archiwista – obsada

W serialu Archiwista główne role odgrywają m.in: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. 

W pojedynczych odcinkach wystąpią również m.in: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik. 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.