Warning: Attempt to read property "permalink" on bool in /usr/home/mnzinfo/domains/ekstraklasalive.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297

Archiwista 2 odc. 1 VOD. Streszczenia, ile odcinków?

Archiwista sezon 2 w ramówce TVP 1. Odcinek 1 obejrzeć można w piątek 8 września. Archiwista online dostępny jest na VOD TVP oraz na żywo w WP Pilot.

Archiwista to kolejna produkcja telewizji TVP 1. Premiera drugiego sezonu nastąpi w piątek 8 września. Odcinek 1 można obejrzeć o godzinie 20:35. Live stream online z TVP 1 za darmo można znaleźć na platformie WP Pilot.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OGLĄDAĆ TVP 1 W INTERNECIE ZA DARMO

Powtórka serialu Archiwista odc. 1 dostępna będzie w piątek 15 września o godzinie 1:25 w TVP 1. W każdej chwili serial online dostępny jest za darmo. Archiwista VOD znaleźć można na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl)

Oglądaj serial Archiwista na VOD TVP

Zwiastun serialu Archiwista

Archiwista w TVP 1 – o czym serial?

Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos (Henryk Talar) za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i… cierpliwie czekał. Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka). Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba – zbrojne ramię. Henryk  i Zuza wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje, Tomasza Stachurę (Mateusz Kmiecik).   

Kulisy serialu Archiwista

Dobrą wiadomością dla widzów jest fakt, że w każdym odcinku prowadzone będzie inne śledztwo. Odcinki się nie łączą, co sprawia, że nie ma konieczności oglądania każdego z nich. Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne, nierozwiązane sprawy zabójstw.

Odcinek 1 – streszczenie

Postrzelona przez Bazyla Zuza leży w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii. Nie ma policyjnej ochrony. Do jej sali przychodzi młody mężczyzna, skrywający twarz pod kapturem, wyciąga broń z tłumikiem i z bliskiej odległości strzela do policjantki, zabijając ją. Rani też pielęgniarkę. Koledzy Zuzy z komendy są zdruzgotani śmiercią policjantki, ale zaczynają poszukiwania sprawcy. Dzięki odciskom palców, pozostawionym przez zabójcę w szpitalu, udaje się ustalić jego tożsamość. To Paweł Kowalczyk, ale nie ma w domu. Żona nie widziała go od kilku dni. Okazuje się, że podejrzany jest pracownikiem warsztatu samochodowego, należącego do ojca Bazyla – Waldemara Bożyńskiego. To znany w mieście mechanik, cieszący się zaufaniem. Wkrótce po wizycie komendanta i Henryka Mikosa, Bożyński odwiedza Kowalczyka, ukrywającego się na terenie ogródków działkowych. Dzięki informacjom pozyskanym w archiwum przez Mikosa, policjanci docierają do domku letniskowego, gdzie jest Kowalczyk. Odkrywają ciało młodego mężczyzny z raną postrzałową. Gdy w końcu udaje się uzyskać nakaz zatrzymania Waldemara Bożyńskiego, okazuje się, że mężczyzna nie żyje. Dwa dni wcześniej miał zawał. Jest akt zgonu, nie ma jednak ciała, gdyż zostało skremowane. W policyjnym archiwum zjawia się młoda funkcjonariuszka Hanna Buczak, która zapowiada Mikosowi, że będą razem pracować.

Archiwista – obsada

W serialu Archiwista główne role odgrywają m.in: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. 

W pojedynczych odcinkach wystąpią również m.in: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik. 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.