Karlo Muhar podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

Lech Poznań potwierdził podpisanie kontraktu z chorwackim pomocnikiem, Karlo Muharem. Trafił on do Kolejorza z Interu Zapresić, gdzie przez ostatnie pół roku był kapitanem.

Karlo Muhar w wieku 18 lat został wypatrzony przez skautów Dinama Zagrzeb. Najpierw trenował w akademii klubu, a potem przez trzy sezony grał w rezerwach. Do pierwszego zespołu się nie przebił i latem zeszłego roku odszedł do Interu Zapresić.

W 34 meczach zdobył dwie bramki. W rundzie wiosennej był nawet kapitanem Interu. W transferze duży udział miał były trener Lecha Poznań, Nenad Bjelica, który obecnie pracuje w Dinamie.

– Jestem bardzo zadowolony z przenosin do Poznania. Przed podjęciem decyzji długo rozmawiałem z Nenadem Bjelicą i opisywał Lecha w samych pozytywnych słowach. Wręcz namawiał mnie na ten ruch. Mam nadzieję, że szybko wpasuję się w zespół i będę walczył o trofea – komentuje nowy piłkarz drużyny trenera Dariusza Żurawia.

 Karlo Muhar charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i jako kapitan decydował o obliczu całej drużyny. Na boisku występuje jako defensywny pomocnik i wyróżnia się skuteczną grą w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem oraz regulowaniem tempa gry swojego zespołu. Oprócz wypełniania zadań czysto defensywnych jest także aktywny w ofensywie. Posiada bardzo dobre uderzenie zza pola karnego – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Karlo Muhar w Lotto Ekstraklasie będzie występować przez cztery lata. Przynajmniej na tyle podpisał kontrakt z Lechem Poznań.

Jeżeli nie możesz oglądać transmisji w telewizji, to sprawdź gdzie oglądać mecze na żywo w internecie. Ekstraklasa Live prezentujemy plan transmisji TV oraz online.