Kibice Lechii obrzucili sektor Lecha racami. Doprowadzali do przerwania meczu [zdjęcia, wideo]

Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk 2:0, ale mecz mógł się zakończyć skandalem i walkowerem. Sędzia musiał przerwać na dziesięć minut mecz, ponieważ kibice Lechii Gdańsk obrzucili murawę oraz sektory zajmowane przez fanów Lecha racami. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz film z całej sytuacji.

Wszystko zaczęło się od tego, że kibice Lecha Poznań przejęli oprawę gdańszczan i rozerwali, a następnie spalili ją w kotle. Goście w tym czasie obrzucali inne sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy.

Zdjęcia oprawy zdobytej przez kibiców Lecha Poznań:

Przez kilka minut z fani Lechii Gdańsk rzucali racę w sympatyków zajmujących czwartą trybunę. Sędzia przerwał mecz, ponieważ środki pirotechniczne lądowały również na murawie. Po chwili oczekiwania aż sytuacja się uspokoi sędzia i piłkarze opuścili boisko.

Film ze skandalicznego zachowania kibiców Lechii Gdańsk:

Wszystko działo się przy wyniku 0:0. Wielu ekspertów uważało, że mecz należy przerwać i ukarać Lechię walkowerem. Ostatecznie po dziesięciu minutach piłkarze wrócili na boisko i spotkanie udało się dokończyć.

Lech Poznań wygrał 2:0 po samobójczym golu Dusana Kuciaka oraz Filipa Marchiwńskiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.