Lech Poznań poważnie osłabiony na mecz z Legią Warszawa

Lech Poznań po raz drugi z rzędu nie zdołał wygrać meczu, a w sobotę czeka go starcie z Legią Warszawa, która ponownie w Poznaniu może zapewnić sobie mistrzostwo. Lech do tego spotkania przystąpi osłabiony brakiem Christiana Gytkjaera – lidera klasyfikacji strzelców PKO BP Ekstraklasy.

W niedzielnym meczu Śląsk Wrocław – Lech Poznań Christian Gytkjaer za faul w powietrzy otrzymał żółtą kartkę. Było to czwarte upomnienie w tym sezonie, co oznacza, że Duńczyka czeka przymusowa pauza.

Przed Lechem Poznań niezwykle ważny i ciężki mecz z Legią Warszawa. Brak Christiana Gytkjaera będzie mocno odczuwalny. 30-letni napastnik tym sezonie PKO BP Ekstraklasy strzelił 21 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Kto zastąpi Gytkjaera? Najprawdopodobniej będzie to Timur Żamaletdinow, który ostatnio otrzymuje więcej szans gry od Dariusza Żurawie. Co ciekawe Rosjanin zagra w pierwszym składzie po raz trzeci z rzędu w meczu Lech – Legia odbywającym się w Poznaniu. Tak było pod koniec maja oraz w zeszłym sezonie.

Żamaletdinow nie imponuje jednak formą. We Wrocławiu dał kiepską zmianę. Miał dobrą okazję do wyjścia z kontratakiem, ale dał się dogonić obrońcy i stracił piłkę, a po chwili Śląsk doprowadził do wyrównania. Część kibiców uważa, że szansę gry powinien otrzymać młody Filip Szymczak, który dobrze spisuje się w drugiej drużynie Lecha Poznań.

Timur Żamaletdinow (Lech Poznań)
Na zdjęciu: Timur Żamaletdinow (Lech Poznań) / Fot. Michał Jankowski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.