Ludzie i Bogowie online. Odcinek 12 – ostatni, streszczenie

Serial Ludzie i Bogowie w TVP 1 emitowany jest w niedzielę. Odcinek 12 można obejrzeć 29 listopada. Kiedy oglądać powtórki? Gdzie znaleźć Ludzie i Bogowie online i na VOD? Zobacz streszczenie odc. 12.

Ludzie i Bogowie online – kiedy leci, ile odcinków?

“Ludzie i Bogowie” emitowany jest w telewizji TVP 1 w niedziele o godzinie 20:15. Serial można oglądać również w internecie. Live stream online dostępny jest na WP Pilot w porze emisji w TVP 1.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OGLĄDAĆ TVP 1 W INTERNECIE ZA DARMO

Ludzie i Bogowie odc. 12 obejrzeć można 29 listopada.

Ludzie i Bogowie online VOD

Jeżeli nie możecie obejrzeć serialu w telewizji, to Ludzie i Bogovie VOD za darmo również jest dostępny. Wszystkie odcinki publikowany jest na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl).

Oglądaj Ludzie i Bogowie VOD

Ludzie i Bogowie streszczenie odcinków

Ludzie i Bogowie odc. 12 streszczenie

Dager załamany nieudaną próbą odbicia Onyksa, przez trzy dni pije z Kukiem, kumplem z marynarki. W tym czasie aptekarz Schreder umawia matkę Onyksa na spotkanie z człowiekiem, który pomoże w wykupie jej syna z Pawiaka. Niestety, okazuje się, że to konfident Zaręba. Dager dowiaduje się od Schredera, że ten przekazał Zarębie adres matki i siostry Onyksa.

Kobiety muszą natychmiast uciekać. Zaręba spotyka się z pułkownikową Kalińską i mami ją obietnicą pomocy w uwolnieniu męża z obozu. Kalińska zobowiązuje się zrobić wszystko, co tylko jest możliwe. Okazuje się, że pułkownikowa pomaga gestapo aresztować polskich oficerów. Dager, Wilk i Żbik, dzięki pomocy Kariny, dostają się do mieszkania Kalińskiej. Informują ją, że państwo podziemne wydało na nią wyrok. Podsuwają jej szklankę z cyjankiem. Oddział Pazur udaje się do szulerni na Brzeskiej, aby zlikwidować Zarębę.

Ludzie i Bogowie – co to za serial?

Serial Ludzie i Bogowie przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie Pazur, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej.

Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie Wapiennik”, który powstał w 1941 r. , a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zostały zainspirowane prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Zachęcamy do obejrzenia serialu Młody Piłsudski na TVP VOD lub na żywo w internecie za darmo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.