Ludzie i Bogowie online. Odc. 2 VOD, streszczenie

Serial Ludzie i Bogowie w TVP 1 emitowany jest w niedzielę. Odcinek 2 można obejrzeć 20 września. Kiedy oglądać powtórki? Gdzie znaleźć Ludzie i Bogowie online i na VOD? Zobacz streszczenie odc. 1 i 2.

Ludzie i Bogowie online – kiedy leci, ile odcinków?

“Ludzie i Bogowie” emitowany jest w telewizji TVP 1 w niedziele o godzinie 20:15. Serial można oglądać również w internecie. Live stream online dostępny jest na WP Pilot w porze emisji w TVP 1.

Ludzie i Bogowie odcinek 2 obejrzeć można 20 września 2020 roku.

Ludzie i Bogowie VOD

Jeżeli nie możecie obejrzeć serialu w telewizji, to Ludzie i Bogovie VOD za darmo również jest dostępny. Wszystkie odcinki publikowany jest na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl).

Oglądaj Ludzie i Bogowie VOD

Ludzie i Bogowie streszczenie odcinków

Ludzie i Bogowie odc. 1 streszczenie

Warszawa, rok 1941. Porucznik Leszek Zaręba, ps. Onyks i kapral Tadeusz Korzeniewski ps. Dager po klęsce kampanii wrześniowej prowadzą w stolicy na pozór normalne życie cywili. Obaj jednak są zaangażowani w działalność Związku Walki Zbrojnej. Sąd kapturowy wydaje wyrok na Igo Syma i to ich oddział jest odpowiedzialny za jego likwidację. Po wykonaniu wyroku nasilają się represje ludności cywilnej. Matka Dagera ląduje na Pawiaku. Kapral wraz z bratem chcą ją wykupić.

Ludzie i Bogowie odc. 2 streszczenie

Dagerowi i Wadze udaje się wyciągnąć matkę z Pawiaka. Dager nie przestaje wymierzać sprawiedliwości na własną rękę. W sklepie Tylko dla Niemców zabija szupowca, który wsadził jego matkę do Pawiaka. Później wybiera się do domu Szamały i zabija szmalcownika. Na miejscu spotyka Żydówkę Różę i decyduje się jej pomóc.

Za samowolne zabijanie Niemców, Dager zostaje skazany przez Wydział Bezpieczeństwa i Kontrwywiadu na karę śmierci. Ze względu na wojnę wykonanie wyroku zostaje jednak zawieszone.

Dager ma szansę się zrehabilitować. Zostaje powołany patrol specjalny do likwidacji agentów i zdrajców, kryptonim Pazur. Oprócz Dagera do patrolu należy Onyks. Ich pierwszym zadaniem jest likwidacja konfidentów Kulawca i Kmicica.

Ludzie i Bogowie – co to za serial?

Serial Ludzie i Bogowie przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie Pazur, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej.

Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie Wapiennik”, który powstał w 1941 r. , a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zostały zainspirowane prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Zachęcamy do obejrzenia serialu Młody Piłsudski na TVP VOD lub na żywo w internecie za darmo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.