Miłość i Medycyna odc. 9, 10, 11, 12 streszczenie

Miłość i Medycyna odc. 9, 10, 11, 12 streszczenie szczegółowe. Zobacz o czym opowiada duński serial, który po polsku emituje TVP 2. Z ilu odcinków składa się “Miłość i Medycyna”? Wszystkie odcinki dostępne są na TVP VOD.

Telewizja TVP 2 w ostatnich miesiącach emituje krótsze seriale, które cieszą się dużą popularnością. Wcześniej widzowie mogli oglądać m.in. Hotel Vindago Palace, Czerwona Królowa, Urodzona Gwiazda, Sanditon, a ostatnio Mata Hari.

O czym opowiada duński serial? Miłość, choroba, zdrowie i lęk przed egzaminami w duńskim szpitalu w latach 50. Erik i Anna są jednymi z pierwszych, którzy zostali przyjęci do szkoły pielęgniarskiej, gdzie mężczyźni i kobiety szkolą się razem. Ze względu na brak wyszkolonych pielęgniarek, rząd duński podejmuje próbną decyzję, że mężczyzna może pracować jako pielęgniarka. Mężczyznom nie jest łatwo objąć stanowisko pielęgniarki w środowisku pracy, w którym obowiązuje staromodna hierarchia oraz surowa etyka pracy.

Miłość i Medycyna ile odcinków?

Często na początku widzowie zastanawiają się ile odcinków ma Miłość i Medycyna. Jest to kolejna krótka produkcja. Serial składa się z 12 odcinków. Poniżej prezentujemy streszczenia wszystkich odcinków. Emisja od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:40 w TVP 2.

Powtórki Miłość i Medycyna można oglądać w internecie. Po premierze w TVP 2 udostępnione one zostaną na platformie TVP VOD. Za darmo i bez konieczności rejestracji. Ponadto w porze emisji można skorzystać z WP Pilot, gdzie dostępna jest telewizja TVP 2 online za darmo.

OGLĄDAJ SERIAL MIŁOŚĆ I MEDYCYNA NA VOD TVP

Streszczenia odcinków serialu Miłość i Medycyna

Miłość i medycyna odc 8 streszczenie

Erik mówi Anne, że może kontynuować naukę w Kanadzie, i że wypływa tego dnia wieczorem. Prosi zrozpaczoną dziewczynę, żeby go odprowadziła. Anna zaprzyjaźnia się ze śmiertelnie chorą słynną aktorką. Aby nie myśleć o własnej chorobie, panna Velander wypytuje Annę o jej kłopoty sercowe. Z kolei Anna wyczuwa, czego umierająca aktorka boi się najbardziej i obiecuje być przy niej w chwili śmierci. Bent dowiaduje się, że Nina wraca z Korei. Podekscytowany przygotowuje powitanie Niny, wykorzystując inną okazję – 30. urodziny doktora Friisa. Margrethe, która walczy ze skutkami kryzysu, jaki wywołał Erik, zostaje obarczona opieką nad swoją wnuczką, małą Iben.

Miłość i medycyna 9 streszczenie

Wbrew obietnicy Erika, Anna nie dostaje od niego listów. W pracy opiekuje się położnicą, która nie może rozpocząć karmienia piersią. Tove jest działaczką związkową. Wyjaśnia Annie, jak założyć i prowadzić organizację, która będzie bronić praw pracowniczych. Bjorn zaprzyjaźnia się ze swoim pacjentem, jednak po odwiedzinach u pana Clementa osoby najbliższej, stosunek pielęgniarza do podopiecznego radykalnie się zmienia. Na dodatek, rodzice Bjorna zapowiadają swój przyjazd. Bent zaczyna dużo pić. Zaniedbuje pracę naukową i leczenie pacjentów. Christian ignoruje sygnały Lis, że nie jest jej obojętny i dopytuje się o swoje szanse u Anny.

Miłość i medycyna 10 streszczenie

Bent wraca do szpitala z rozbitą głową. Nina opatruje jego ranę i prosi, żeby przestał pić. Lis opiekuje się 7 – letnią Jette. Kiedy okazuje się, że dziewczynka nie chce wracać do sierocińca, Lis prosi Christiana o wstrzymanie wypisu, by mogła znaleźć dla niej rodzinę zastępczą. Anna dowiaduje się, że jej pacjent, spawacz z uszkodzonym wzrokiem, pracuje w fabryce Rosenfeld i Syn. Ojciec Anny jest przeciwny jej zaangażowaniu w zrzeszenie uczniowskie i szantażuje córkę, że jeśli się nie wycofa, pan Egelund nie dostanie odszkodowania. Tymczasem inny pacjent namawia spawacza do obstawienia piłkarskiego totalizatora.

Miłość i medycyna 11 streszczenie

Anna, która wciąż nie dostała listu od Erika, spotyka w szpitalu Olego, przystojnego kolegę z liceum. Bjorn zajmuje się młodym, ociężałym umysłowo mężczyzną, przyjętym w celu wycięcia wyrostka robaczkowego. Erling nie ma jednak typowych objawów zapalenia wyrostka, a próbując nauczyć go czytać Bjorn dochodzi do wniosku, że główne rozpoznanie też jest fałszywe. Christian mówi Lis, że czysty seks nie jest w porządku i zasięga rady w sprawach sercowych u Benta oraz u Anny. Prestiżowe czasopismo chce opublikować artykuł o roli bakterii w chorobie wrzodowej, ale Bent nie nadąża z pisaniem angielskiej wersji. Margrethe bardzo życzliwie przyjęła postulaty stowarzyszenia uczniów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.