Breaking News

Maike Hausberger zdobywa złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich 2024 w jeździe indywidualnej na czas

Maike Hausberger, mistrzyni świata w kolarstwie, zdobyła dla niemieckiej reprezentacji piąty złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich 2024 w Paryżu. W indywidualnej jeździe na czas na dystansie 14,2 km, pokonała swoje rywalki z imponującą przewagą około 16 sekund. Złoty medal wywalczyła z czasem 21:30,45, zostawiając za sobą Brytyjkę Frances Brown (21:46,18) oraz Szwedkę Annę Beck (21:54,71).

To nie był jedyny sukces niemieckiej ekipy – Michael Teuber zdobył srebro w jeździe na czas w klasie C1, a Annika Zeyen-Giles wywalczyła brązowy medal w wyścigu handbike.

Maike Hausberger, która cierpi na jednostronny paraliż lewej części ciała, wcześniej zdobyła brązowy medal na torze w wyścigu na 500 metrów. „To niesamowite uczucie – po brązie zdobyć teraz złoto”, powiedziała Hausberger.

Szczęśliwy Teuber

Wcześniej Michael Teuber, doświadczony kolarz, wywalczył drugie miejsce w indywidualnej jeździe na czas na 14,1 km w klasie C1 z czasem 21:18,14. 56-letni Teuber, który jest częściowo sparaliżowany, musiał uznać wyższość Hiszpana Ricardo Ten Argilésa, który z czasem 20:39,53 zdobył złoty medal. W tym samym wyścigu Pierre Senska zajął czwarte miejsce z wynikiem 21:58,34, tracąc 40 sekund do brązowego medalu.

„Jestem bardzo szczęśliwy, dałem z siebie wszystko, na co było mnie stać”, powiedział Teuber. Zawodnik wrócił do formy po poważnym wypadku treningowym, w którym pół roku temu złamał szósty kręg piersiowy, kilka żeber oraz obojczyk.

Majunke bez medalu

Annika Zeyen-Giles, triumfatorka z Tokio, tym razem musiała zadowolić się trzecim miejscem w wyścigu handbike. Z czasem 25:30,84, zabrakło jej 1 minuty i 16 sekund do złota. Zeyen-Giles, która jest sparaliżowana, zdobyła także złoty medal w koszykówce na wózkach w 2012 roku w Londynie.

Jana Majunke, zwyciężczyni w jeździe na czas i wyścigu szosowym z Tokio, zajęła piąte miejsce w klasie T1-2 z czasem 29:40,76. Andrea Eskau, posiadająca 16 medali z igrzysk paraolimpijskich letnich i zimowych, tym razem zajęła szóste miejsce z czasem 26:35,88.