Oficjalnie: Alan Czerwiński podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Fot. Lech Poznań, lechpoznan.pl, Przemysław Szyszka

Lech Poznań pozyskał Alana Czerwińskiego. Umowa wejdzie w życie dopiero 1 lipca, gdy wygaśnie jego kontrakt z Zagłębiem Lubin.

O tym, że Alan Czerwiński jest bardzo bliski transferu do Lecha Poznań mówiło się już od kilku dni. W piątek zostało to oficjalnie ogłoszone. – O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom – powiedział Alan Czerwiński.

Niestety kibiców Lecha Poznań nie do końca usatysfakcjonował ten news, ponieważ 26-letni obrońca trafi na Bułgarską dopiero po zakończeniu sezonu.

Do końca czerwca ma on ważny kontrakt z Zagłębiem Lubin. Lech Poznań chciał wykupić zawodnika już teraz, ale oba kluby przynajmniej na razie nie osiągnęły porozumienia.

Dla Lecha to dość duży problem, ponieważ poważnej kontuzji doznał Robert Gumny i obecnie Kolejorz został bez prawego obrońcy. Pod koniec rundy jesiennej występował tam Lubomir Satka. Do dyspozycji Dariusza Żurawia będzie również Michał Skóraś, który powrócił z wypożyczenia do Rakowa Częstochowa.

Alan Czerwiński podpisał z Lechem Poznań umowę obowiązującą do czerwca 2023 roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana Czerwińskiego. Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe – powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Lech Poznań zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.