Transfery. Lech Poznań pozyskał Lubomira Satkę

Lech Poznań sfinalizował kolejny transfer. Zawodnikiem Kolejorza został Lubomir Satka, który podpisał 4-letni kontrakt.

O tym, że wkrótce do Lecha Poznań dołączy kolejny obrońca było wiadomo przynajmniej od kilku dni. Potwierdził to zresztą Dariusz Żuraw. Formalności udało się sfinalizować i Lubomir Satka podpisał kontrakt.

Zobacz również: Tak gra Lubomir Satka (wideo)

Kontrakt został podpisany już kilka dni temu. Satka przebywał wtedy w Poznaniu i odwiedził drużynę w Opalenicy. Obecnie przebywa na zgrupowaniu DAC Dunajska Streda.

23-letni Słowak związał się z Lechem Poznań 4-letnią umową. Przez ostatnie dwa sezony grał w DAC Dunajska Streda. Zespół ten będzie rywalem Cracovii w Lidze Europy. Satka do Lecha dołączy dopiero po tym dwumeczu. Był to warunek, który stawiał słowacki klub.

Zobacz również: Terminarz Ekstraklasy 2019/2020

– Lubomir Satka był przez nas obserwowany od dłuższego czasu. Środkowy obrońca DAC i reprezentacji Słowacji w minionym sezonie udowodnił, że mimo młodego wieku może stanowić o sile zespołu, a jego forma jest stabilna. Aby mieć szansę pozyskania Lubomira w tym sezonie, w czasie trwania negocjacji musieliśmy zgodzić się na to, że zawodnik dołączy do nas dopiero po dwumeczu DAC z Cracovią w ramach eliminacji do Ligi Europy. Pojawi się on w Poznaniu przed naszym pierwszym ligowym spotkaniem w ekstraklasie – mówi Tomasz Rząsa na oficjalnej stronie klubowej.

Lubomir Satka ma na swoim koncie sześć występów w reprezentacji Słowenii. W zeszłym sezonie w barwach DAC Dunajska Strada rozegrał łącznie 37 meczów. Zdobył w nich cztery bramki.

Lubomir Satka to były zawodnik Newcastle United. Najpierw występował w młodzieżowych zespołach angielskiego klubu, a potem rok spędził w pierwszej drużynie. W niej rozegrał jednak tylko jedno spotkanie.

Do tej pory Lech Poznań zrealizował pięć transferów. Wcześniej do klubu dołączyli Mickey van der Hart, Klaudio Muhar, Tomasz Dejewski oraz Djordje Crnomarković.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.