Warning: Attempt to read property "permalink" on bool in /usr/home/mnzinfo/domains/ekstraklasalive.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297

Transfery. Lech Poznań wypożyczył piłkarza do Piasta Gliwice

Lech Poznań po raz kolejny współpracuje z Piastem Gliwice. Do drużyny mistrzów Polski na zasadzie wypożyczenia trafił Tymoteusz Klupś.

Tymoteusz Klupś w tym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał zaledwie trzy mecze i na boisku spędził 55 minut. Zmagał się również z urazami, które utrudniły mu walkę o miejsce w składzie.

Rundę wiosenną Tymoteusz Klupś spędzi w drużynie Piasta Gliwice na zasadzie wypożyczenia. Zainteresowany tym piłkarzem był również m.in. Raków Częstochowa. – Zdecydowaliśmy się na Piasta, bo w naszej opinii będzie to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla Klupsia. Na pewno będzie mógł tam cały czas podnosić swoje umiejętności – powiedział na oficjalnej stronie klubowej dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

– Miniona runda była mniej udana dla Tymka, ponieważ kiedy był w formie i dostał szansę w pierwszym składzie, to złapał kontuzję. Później pech go nie opuszczał, przyplątało się zapalenie ścięgna Achillesa, przez co nie mógł złapać odpowiedniego rytmu. A dodatkowo, konkurencja na skrzydłach była spora. Chcemy, żeby złapał ten rytm, ponieważ to do razu spowoduje, że znikną mikrourazy – dodał Rząsa.

To nie pierwszy piłkarze, który trafił do Piasta Gliwice na wypożyczenie. W zeszłym sezonie występował tam Paweł Tomczyk.

Tymoteusz Klupś w pierwszej drużynie Lecha Poznań zadebiutował w lutym 2018 roku. Łącznie rozegrał 31 meczów, zdobył jedną bramkę i zaliczył dwie asysty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.