Breaking News

Jakie są godziny skoków dzisiaj? Kwalifikacje w Oberstdorfie odbędą się w czwartek.

Przed nami kolejny weekend pełen emocji ze skokami narciarskimi na imponującej skoczni w Oberstdorfie. Już w czwartek rozpocznie się rywalizacja, w której udział weźmie czterech polskich skoczków. Ale o której dokładnie godzinie zaczynają się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego?

W zawodach na monumentalnej skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie wystąpią czterej reprezentanci Polski: Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Po powrocie do Europy po trzech wyścigach poza kontynentem, w tym w Lake Placid w USA i Sapporo w Japonii, skoczkowie przygotowują się teraz do kolejnych zmagań na europejskich trasach. W poprzedni weekend, podczas zawodów w Azji, oprócz wspomnianej czwórki Polaków, startował także Klemens Murańka.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego odbędą się w czwartek, 22 lutego, rozpoczynając się o godzinie 16:40. W piątek przewidziany jest konkurs drużynowy, a w sobotę i niedzielę kolejne konkursy indywidualne. Również drugi z nich poprzedzi seria kwalifikacyjna.

W przeszłości polscy skoczkowie odnosili sukcesy na skoczni „mamuciej” w Oberstdorfie. W 2019 roku triumfował tam Kamil Stoch, a na podium stawali również Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Transmisje z zawodów będą dostępne na antenach Eurosportu 1 oraz w serwisie Eurosport Player.

Harmonogram zawodów w Oberstdorfie prezentuje się następująco:

Czwartek, 22 lutego:
16:40 – kwalifikacje

Piątek, 23 lutego:
15:45 – konkurs drużynowy

Sobota, 24 lutego:
16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 25 lutego:
14:30 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny