Breaking News

Rory McIlroy i Shane Lowry na czele w Zurychu, cieszą się z Nowego Orleanu

Rory McIlroy, podczas swojej pierwszej wizyty w Nowym Orleanie, doskonale bawi się zarówno na polu golfowym, jak i poza nim.

McIlroy i Shane Lowry, grając w fourball, osiągnęli wynik 11 poniżej par (61 uderzeń) w czwartek, co dało im współudział w prowadzeniu po pierwszej rundzie Zurich Classic of New Orleans, jedynego turnieju drużynowego w ramach PGA Tour.

Irlandzki duet dzielił prowadzenie z zespołami Ryana Brehma i Marka Hubbarda, Bena Kohlesa i Pattona Kizzire’a oraz Aarona Raia i Davida Lipsky’ego.

Davis Thompson i Andrew Novak, Thomas Detry i Robert MacIntyre oraz Cameron Champ i M.J. Daffue zakończyli dzień z wynikiem 62. Na zatłoczonej tablicy wyników TPC Louisiana, dwadzieścia zespołów uzyskało wynik 9 poniżej par lub lepszy.

Wstęp McIlroya do Nowego Orleanu zawierał degustację placków z krabami w popularnej restauracji Le Petit Grocery w środowy wieczór, którym dzielił się z Lowrym. W czwartek obaj rozkoszowali się polem zaprojektowanym przez Pete’a Dye’a, zdobywając birdie na pierwszych czterech dołkach.

„Do tej pory świetnie się bawiłem,” powiedział McIlroy. „Jestem tu tylko kilka dni, ale mieszkamy w centrum. To fajne miasto z doskonałą sceną kulinarną.”

McIlroy zdobył pierwsze trzy birdie dla zespołu, chociaż na dołku par-5 drugim Lowry był o włos od sukcesu, ale obserwował jak jego partner wykonał putt z około 4 stóp. Po parze przeciętnych par, zdobyli birdie na czterech z następnych sześciu dołków, kończąc rundę birdie na dołku par-5 18, co pozwoliło im uzyskać współudział w prowadzeniu.

„Obaj graliśmy ładnie,” powiedział Lowry, podkreślając znaczenie dobrego startu. „Obaj zdobyliśmy kilka ładnych birdie i przyczyniliśmy się do drużyny, i myślę, że jesteśmy bardzo zadowoleni z dnia.”

Brehm i Hubbard zaczęli podobnie jak McIlroy i Lowry, zdobywając cztery birdie na początku. Zespół zakończył pierwszą połowę z wynikiem 6 poniżej par 30 i zdobył birdie na dołkach 10, 11, 17 i 18 w drugiej połowie rundy.

„Jak zwykle, świetnie się uzupełnialiśmy,” powiedział Brehm. „Żaden z nas nie czuł się niesamowicie pewnie co do swojej gry na początku dnia, ale świetnie się od siebie odbijaliśmy.”

Russ Cochran, najstarszy gracz w stawce w wieku 65 lat, wystąpił po raz pierwszy na PGA Tour od 2013 roku, tworząc zespół z Ericiem Colem. Uzyskali wynik 69, co dało im remis na 73. miejscu. Syn Cochrana, Reed Cochran, był caddie Cole’a, który zdobył hole-in-one na dołku nr 14.

W piątek zagrają w alternatywnym uderzeniu.

„Nie mogę się doczekać jutrzejszej gry w foursome,” powiedział Lowry. „To format, który jest trudniejszy, ale także przyjemny.”