Breaking News

Dominik Thiem zakończy karierę tenisową po sezonie 2024

Były mistrz US Open, Dominik Thiem, ogłosił, że zakończy swoją sportową karierę po zakończeniu sezonu 2024 roku.

Thiem, który zapadł w pamięci kibiców dzięki heroicznej walce, kiedy to odwrócił losy meczu z dwoma przegranymi setami przeciwko Alexandrowi Zverevowi w finale turnieju w 2020 roku na kortach Flushing Meadows, w swojej karierze dotarł także do finałów trzech innych turniejów wielkoszlemowych.

Po sukcesie w US Open, gdzie osiągnął najwyższe, trzecie miejsce w światowym rankingu, Thiem zmagał się z kontuzjami nadgarstka i kolana, co skutkowało brakiem awansu poza drugą rundę w wielkoszlemowych turniejach od Australian Open w 2021 roku.

Austriak nie zdołał także zakwalifikować się do niedawnego turnieju Madrid Open, przegrywając w eliminacjach z Thanasi Kokkinakisem na korcie ziemnym, który wcześniej uważał za swoją najsilniejszą nawierzchnię.

W zamieszczonym w piątek na Instagramie wideo, 30-letni tenisista powiedział: „Muszę przekazać bardzo ważną, smutną, ale również piękną wiadomość. Sezon 2024 będzie moim ostatnim, zakończę karierę na jego koniec.

Za tą decyzją stoją konkretne powody; po pierwsze, mój nadgarstek nie jest w stanie, w jakim powinien być, a po drugie, są to moje wewnętrzne przekonania.

Długo zastanawiałem się nad tą decyzją, przemyślałem całą swoją drogę jako tenisista, która była niesamowita.

Odniosłem sukcesy i zdobyłem trofea, o których nigdy bym nie marzył. To była niewiarygodna przygoda, za którą jestem bardzo wdzięczny, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że to jedyna słuszna decyzja.”

Rozważając swoją przyszłość po zakończeniu kariery sportowej, Thiem wyraził nadzieję na zaangażowanie się w rozwój młodych talentów tenisowych, chcąc przekazać swoje doświadczenie kolejnym pokoleniom. Mówi, że tenis zawsze będzie ważną częścią jego życia, nawet jeśli już nie będzie konkurował na najwyższym poziomie.